„Jak wyjść z garażu i nie zginąć" - spotkanie

18.10.2019, godz. 17.00

Skrzynka na Bajki, 

ul. Marszałka Focha 2, Bydgoszcz


Kiedy DIY jest wyborem, a kiedy koniecznością? Kto wspiera muzyków niezależnych, a komu przeszkadzają? Czy kompromis to kompromitacja? Czy wydawcy i media są na pewno po tej samej stronie barykady? Z czym warto pojechać w świat, gdzie znaleźć wsparcie i po czym poznać, że odniosło się  sukces?

Arek Marczyński, szef ikonicznej dla polskiej sceny wytwórni Antena Krzyku i Jarek Szubrycht, redaktor „Gazety Magnetofonowej” i dziennikarz „Gazety Wyborczej”, będą się  spierać o to skąd wyszła i dokąd zmierza polska muzyka alternatywna oraz badać czy są dla niej jakieś  drogi na skróty.

 

Jarek Szubrycht

Redaktor naczelny i wydawca „Gazety Magnetofonowej”, kwartalnika o polskiej muzyce i dziennikarz „Gazety Wyborczej”. Publikował również  m.in. w „Polityce”, „Przekroju” i „Machinie”, prowadził portale T-Mobile Music i Red Bull Muzyka. Autor i tłumacz książek o tematyce muzycznej i biografii,  m.in. Vadera, Slayera i Maryli Rodowicz. Emerytowany wokalista metalowy związany z grupą Lux Occulta.

 

Arek Marczyński

Urodzony we Wrocławiu w połowie lat 60. wydawca gazet i płyt, organizator koncertów, menager zespołów. Założyciel niezależnej wytwórni płytowej Antena Krzyku. Fan jeździectwa i dobrego jedzenia. Socjalista.