A+ a- ionicons-v5-m color-toggle

Driftmachine (DE)

23.10.2021, sobota
Miejskie Centrum Kultury w Bydgoszczy
godz. 19.00

 

Ci dwaj zaplątani w kable panowie to Andreas Gerth i Florian Zimmer. Duet z Berlina wytrwale poszukuje granic możliwości syntezatorów modułowych i na szczęście wciąż nie może ich znaleźć. Po drodze błądzą w labiryntach awangardy, pulsują nisko dubem, zgrzytają industrialnymi odpadami, zatracają się w transie techno, a nawet wpadają z krótkimi wizytami w okolice electro-jazzu.

Portal The Quietus widzi w Driftmachine przedstawicieli "europejskiej odmiany kosmicznego futuryzmu", recenzent Pitchforka usłyszał "rynsztokowe sny i wymijające spojrzenia na deszczowych ulicach późną nocą". Od kanałów po gwiazdy – jeśli muzyka ewokuje tak odmienne i zarazem plastyczne skojarzenia, to chyba musi być dobrze, prawda?

Trzecim członkiem zespołu podczas tegorocznej edycji Fonomo będzie artysta video Mika Shkurat: członek Nisantashi Primary School, który bada klasyczne techniki sprzężenia zwrotnego wideo, za pomocą analogowego syntezatora wideo opartego na LZX w połączeniu z ekranem i nagraniami z kamery na żywo.

Facebook