A+ a- ionicons-v5-m color-toggle

Muzykoczucie - warsztaty dla dzieci.

Najmłodsza publiczność jest oczywiście mile widziana na naszych wydarzeniach. Zaplanowaliśmy nawet punkt programu specjalnie dla nich.
Zapraszamy młodych sympatyków muzyki na Warsztaty _Muzykoczucie, gdzie sprawy zobaczenia i czucia dźwięku za pomocą perkusji przybliżą nam artyści: Anna Łukaszewicz oraz Piotr Waliszewski.
Podczas warsztatów poczujemy fale i wibracje jakie wytwarza perkusja. Będziemy też ją obserwować. Obejrzymy dokładnie wszystkie elementy instrumentu. Zobaczymy elektroniczny zapis dźwięków, porozmawiamy o ich naturze i spróbujemy ją zilustrować - stworzymy obrazy-instalacje odzwierciedlające nasze pozadźwiękowe muzyczne wrażenia.

Szczegóły wydarzenia oraz to, jak się zapisać znajdziecie TUTAJ

2023-09-20

Panie przodem

„Słaba płeć”. „Wrażliwa dusza”. „Ta zabawa nie jest dla dziewczynek”. Ile razy słyszeliście te słowa w odniesieniu do kobiet zainteresowanych rozwojem w branży muzycznej? Albo, że zarządzanie wymaga silnej ręki i nie jest dla delikatnej kobiety. Spotkanie warsztatowe Agnieszki Wojciechowskiej, menedżerki kultury najbardziej kojarzonej z organizacją festiwalu Inne Brzmienia, wskakuje do tegorocznego programu Fonomo by pomóc w nawiązaniu kontaktów pomiędzy osobami chcącymi działać na rzecz zmiany i zwiększenia widoczności kobiet w kulturze.

Więcej informacji >>>

2023-09-19

Zmiany w programie! Do grona artystów dołącza Mitch & Mitch!

Wraz z początkiem tygodnia mamy dla Was dwie wiadomości - dobrą i złą. Zła jest taka, że Lyra Pramuk zmuszona była odwołać swój koncert w ramach tegorocznego Fonomo. Podobnie jak i Wam, jest nam niezmiernie szkoda tego koncertu. Dobra wieść natomiast jest taka, że do programu wlatuje Mitch & Mitch con il loro Gruppo Etereofonico. Ten wariant zespołu zaoferuje easy listeningowy/bossa novowy repertuar twórczości Ennio Morricone, co znających dotychczasową podróż artystyczną Mitch & Mitch nie powinno zbytnio zaskoczyć.

Jest nam niezmiernie miło i już odliczamy dni do tego koncertu.

Więcej informacji >>>

2023-09-18

WOLONTARIUSZE POSZUKIWANI

Poszukujemy osób chcących współtworzyć z nami 12. edycję Fonomo Music & Film Festival.

To ogłoszenie jest do Ciebie, jeśli interesujesz się sztuką, chcesz kreatywnie spożytkować swoją energię i chcesz obserwować kulisy powstawania festiwalu. My zajmiemy się tym, by powierzone Ci zadania były dostosowane do Waszych preferencji i talentów i potrzeb. Jeśli jesteś zainteresowana/y, napisz do nas na maila info@wetmusic.pl o tytule "wolontariat".

2023-09-11

Wspólne przejazdy

Czołem! Zależy nam na tym, żebyście wszyscy dotarli na nasz festiwal bez trudności, a wiemy, że od lat przyjeżdżają do Bydgoszczy osoby spoza miasta. Jesteś z Torunia i szukasz kogoś, kto mógłby podrzucić Cię swoim autem? A może wiesz, że będziesz jechać na fonomowy prolog do Szubina swoim samochodem i możesz zaoferować komuś wolne miejsca? Spróbujmy zebrać te informacje w grupie, którą właśnie założyliśmy. Dołączajcie i zapraszajcie znajomych!

Link do grupy:

www.facebook.com/groups/656797103181908/

 

2023-09-11

Bilety jednodniowe

Serdecznie dziękujemy za wszystke zakupione karnety! Oczywiście nadal możecie je kupować, ale tak jak obiecywaliśmy, dziś do sprzedaży wjeżdża też parę dodatkowych wariantów biletowych, w tym te jednodniowe. Ceny są takie, by nikogo nie wykluczyć.

Link do BILETÓW

 

 

2023-09-04

Jacek Mójta - wystawa + warsztaty

12 paźdzernika zapraszamy na wernisaż fotografii koncertowych Jacka Mójty. Niewielu znamy fotografów, którzy tak dalece zglębili arkana tej szczegółnej profesjii. Osoby chcące się więcej dowiedzieć o fotografii koncertowej, zapraszamy na warsztaty, które podczas Fonomo poprowadzi właśnie Jacek Mójta. 

Więcej o wenisażu 

Więcej o warsztatach

2023-08-31

„Inni Ludzie” reż. Aleksandra Terpińska

„Inni Ludzie” to pełnometrażowy debiut Aleksandry Terpińskiej, wyreżyserowany na podstawie prozy Doroty Masłowskiej. 

Dwa dni z życia Warszawiaków, którzy w swojej codzienności, wśród narkotyków i antydepresantów, poszukują miłości. 

Więcej o filmie >>>

2023-08-24

„Opadające liście” reż. Aki Kaurismäki

Aki Kaurismaki, reżyser "Opadających liści" kreśli tę tragikomiczną historię niezwykle delikatnie, z typową dla siebie pogodną melancholią prowadząc widzów od śmiechu do wzruszenia i z powrotem.

Więcej i filmie >>>

 

2023-08-17

„Xardas? Ten nekromanta?” - wystawa

W tym roku odwiedzimy też domek na wodzie, czyli Galerię 2B+L dokąd zaprosimy Was na wystawę „Xardas? Ten nekromanta?” autorstwa głośnego tria “Bezimienny” (Justyna Baśnik, Paweł Baśnik i Jędrzej Sierpiński,  założycieli Kościoła Nihilistów).

Za pośrednictwem malarstwa olejnego, instalacji przestrzennych i skonstruowanych obiektów przenoszone są do naszej rzeczywistości cechy gier cyfrowych z czasów wczesnej grafiki 3D. Zajrzyjcie na naszą stronę by znaleźć szczegóły.

2023-08-10

„Muzyka dla czarnych gołębi” reż. Andreas Koefoed, Jørgen Leth

Kolejnym filmem, który chcielibyśmy Wam zaprezentować jest mistrzowski dokument „Muzyka dla czarnych gołębi”, w reżyserii  Andreasa Koefoeda, i Jørgena Letha. Twórcy filmu przez 14 lat podążają za jednymi z najbardziej uznanych, ale i ekscentrycznych artystów jazzowych, szukając odpowiedzi, jak tworzy się muzyka.

Więcej informacji o filmie >>>

2023-08-02

Prolog tym razem w Szubinie

Tegoroczny festiwalowy prolog to pod każdym względem duża rzecz. Po raz pierwszy spotkamy się z Wami w Szubinie, gdzie ugości nas nowo wyremontowany Szubiński Dom Kultury. Dodatkowo, nie mogliśmy powstrzymać apetytu i przygotowaliśmy ponad dwa razy więcej wydarzeń niż przed rokiem. Dwa koncerty: nadmorski powiew świeżości młodych, ale całkiem już utytułowanych Klawo, przyciągający i mistrzowski solowy występ Miłosza Pękali. Do tego dwa filmy: “Chleb i sól” w reż. Damiana Kocura o lecie młodości, wolności i beztroski w rytmie hip-hopu, „Chór ciepłowników” w reż. Nadii Parfan o perypetiach zakładowego chóru w spółce ciepłowniczej. Ponad to wystawa Grzegorza Pleszyńskiego, otwarta debata dotycząca lokalnej kultury oraz premiera audiowizualnego dzieła wieńczącego szubińskie warsztaty z Albertiną Viegas i Darią Muss. Szykuje się cały weekend z Fonomowym prologiem, liczymy na Waszą obecność od 29.09 do 1.10.  Wstęp na wszystkie wydarzenia jest bezpłatny.

2023-07-27

„Chór ciepłowników” reż. Nadia Parfan

Gorące ogłoszenie filmowe!

Miejski system centralnego ogrzewania w Iwano-Frankiwsku rozpada się, więc monterzy mają pełne ręce roboty. Biegają od domu do domu, próbując zatamować gorące gejzery, a swoją pracę wykonują śpiewająco!

Więcej informacji o filmie >>>

2023-07-20

Drugie ogłoszenie muzyczne

Czy drugim zestawem muzycznych ogłoszeń uda nam się przebić skalę Waszych ciepłych reakcji z pierwszego rzutu? Spróbujmy - czujemy, że propozycje są silne.

Z największą przyjemnością informujemy, że line-up tegorocznych koncertów zasili: berlińska pionierka futurystycznej muzyki ludowej Lyra Pramuk, która zachwyciła rynek muzyczny swoim debiutanckim, zbudowanym wyłącznie z wokali albumem „Fountain”; jedna z najważniejszych obecnie polskich grup muzycznych uprawiających hałas, czyli Rozwód; zachwycająca reprezentantka wydawnictwa Hyperdub aya, specjalistka od minimali z pogranicza przyjemności i dyskomfortu, oraz eksperci analogowej syntezy i audiowizualnych występów - duet Pin Park. Jeśli poprzednia selekcja nie rozwiała wszystkich waszych wątpliwości co do muzycznych atrakcji na tegorocznym Fonomo, to tylko uprzejmie przypominamy, że w karnety w tańszej cenie warto zaopatrzyć się póki jeszcze są.

 

2023-07-17

“Flux Gourmet”, reż. Peter Strickland

Kinomaniacy - nie obawiajcie się, oczywiście, że przygotowaliśmy też filmy dla Was. Możemy już odsłonić pierwsze karty.

“Flux Gourmet” w reżyserii Petera Stricklanda to historia kolektywu artystycznego, niemogącego zdecydować się na nazwę. Artyści w desperackiej próbie autentyczności postanawiają zaangażować do programu dossierge instytutu, który zmaga się z intensywnymi problemami żołądkowymi… Wszystko to daje asumpt do kolejnych rywalizacji na podłożu artystycznych różnic.

Tytuły kolejnych filmów już wkrótce.

2023-07-13

Rusza sprzedaż karnetów

Pierwszy rzut ogłoszeń tegorocznych artystów zaowocował serią pytań o bilety. Taki odzew lubimy najbardziej!

Od dzisiaj, wyłącznie za pośrednictwem bileterni Going, możecie nabyć karnet festiwalowy uprawniający do wejścia na wszystkie wydarzenia: (koncerty, filmy, pozostałe). Wyrwać karnety w przedsprzedażowej cenie możecie do końca sierpnia – warto, bo cena wydaje nam się naprawdę atrakcyjna, no i tak tanio już nie będzie, kupujcie póki są i nie mówcie, że nie ostrzegaliśmy!

KUP KARNET

2023-06-20

Pierwsze ogłoszenia

Cześć :)

Zastanawiacie się co u nas? Wybaczcie, że kazaliśmy na siebie trochę czekać, ale zapewniamy, że nie próżnowaliśmy i przygotowywaliśmy program wydarzeń, którego sami już się nie możemy doczekać. Nie będziemy paskudami i uchylimy Wam rąbka tajemnicy: na Fonomo Music & Film Festival pragniemy Was zaprosić do Bydgoszczy między 12 a 15 października 2023 r.

Skoro już się dzielić, to na poważnie, dorzucamy zatem pierwszą część artystów, których usłyszycie podczas tegorocznej, dwunastej już edycji festiwalu. Miło nam poinformować, że na Fonomo wystąpią: koncertowi mistrzowie polirytmii Horse Lords (US), czarodzieje wyśnionego folku Širom (SI), wirtuoz elektronicznej dekonstrukcji Krzysztof Ostrowski (PL) oraz występujący ze spektakularnym w swojej skali audiowizualnym koncertem SCANAUDIENCE by Schnitt + Gianluca Sibaldi (IT/DE)

Spodziewajcie się kolejnych zapowiedzi i szczegółów niebawem.

2023-06-12