A+ a- ionicons-v5-m color-toggle

Premiera filmu „Gramy dalej, słuchamy dalej - Fonomo 2020”

7 maja zapraszamy Państwa na premierę filmu, z bardzo szczególnej, dziewiątej edycji Fonomo Music & Film Festival, która odbyła się w roku 2020. 
Po filmie spotkanie z twórcami oraz zaproszonymi gośćmi. Swój udział w spotkaniu potwierdzili: reżyser Krzysztof Nowicki oraz Wojciech Jachna, Sławek Janicki, Łukasz Jędrzejczak, Artur Maćkowiak, Krzysztof Ostrowski, Kuba Ziołek. 
Po spotkaniu w Cafe Szpulka koncert z udziałem naszych gości.

2022-04-22

Zdjęcia z Fonomo

Właściwie dopiero teraz możemy uznać, że tegoroczna edycja festiwalu dobiegła końca, bo jeszcze do niedzieli czynna była wystawa Wojciecha Kucharczyka. Przypominamy, że zaczęliśmy 9 października, Prologiem w Lubostroniu. Była to bez wątpienia najdłuższa edycja Fonomo.

W Galerii można ogladać zdjęcia z tegorocznej edycji. 

Link do Galerii >>>


2021-11-23

Podziękowania

Festiwal za nami, wszystko udało się znakomicie. Nie byłoby to jednak możliwe bez wsparcia i zaangażowania wielu instytucji, firm, patronów medialnych, którym chcemy w tym miejscu podziękować. Bez Waszego zaangażowania nie bylibyśmy w stanie robić taego wydarzenia z takim powodzeniem. Bardzo dziękujemy i liczymy na możliwość współpracy przy kolejnych edycjach.

 

2021-11-09

Panele dyskusyjne

21.10.2021, w czwartek, zapraszamy na dwa panele dyskusyjne, które odbędą się w Kawiarni Szpulka, w Miejskim Cemtrum Kultury w Bydgoszczy. Do rozmowy, na ważne w naszej ocenie tematy, zaprosiliśmy wyjątkowych gości. 

Pierwszy panel, o godz. 17.00 - Biznes i Kultura - co z tej synergii może wyniknąć?

Drugi panel:, o godz. 20.00 - Pandemia jako katalizator zmian w branży koncertowej

Oba spotkania poprowadzi Jarek Szubrycht. Wstę na nie jest darmowy. Zapraszamy do czynnego udziału. 

 

2021-10-16

Zdjęcia z Prologu

Jeśli PROLOG miałby wyznaczać poziom fajności tegorocznej edycji, to nie mamy już obaw co do głównej części festiwalu. Było świetnie. Dziękujemy licznie przybyłej publiczności, zespołowi VOICES OF THE COSMOS za koncert, Maciejowi Cuske i Przeźrocza Festiwal Filmowy za udostępnienie zdjęć na wystawę oraz Dyrektorowi oraz całej ekipie pracującej w Pałacu Lubostroń za gościnę.

Zdjęcia wykonał Dariusz Gackowski. 

2021-10-10

Między okiem a uchem

Kino krótkometrażowe to bogata kopalnia tematów, motywów, narracji. Cykl MIĘDZY OKIEM A UCHEM powstał z chęci wydobycia z niej tego co fonomowe. W zaproponowanym zestawie każde dzieło jest osobną opowieścią, ale razem tworzą skupiony na swej audiowizualnej istocie konceptalbum. Zapraszamy Was do światów filmowych miniatur, w których może nie posiedzimy zbyt długo, ale one na pewno na długo zostaną w naszych głowach. Gdzieś między okiem a uchem.

Więcej informacji >>>

2021-10-04

Autobus do Lubostronia

Na PROLOG do Lubostronia możecie pojechać z nami autobusem. Wyjazd 09.10, o 18.00, spod Miejskiego Centrum Kultury, ul. Marcinkowskiego 12-14. Powrót do Bydgoszczy po koncercie, ok. godz. 21.30. Przejazd jest darmowy. Obowiązują zgłoszemnia: info@wetmusic.pl

2021-09-29

Kreatywne warsztaty z VJ-ingu

Czy zastanawiałaś(-eś) się kiedyś, jak powstają wizualizacje koncertowe? Jak to jest, że podczas setu didżejskiego animacje poruszają się w rytm muzyki?

To warsztaty, które powstały z myślą o osobach, które interesują się vjingiem, ale nie mają w tej dziedzinie żadnego doświadczenia.

Więcej informacji >>>

2021-09-28

Pełen program już na stronie

Od kosmicznego Prologu w Lubostroniu po głośny finał w Mózgu – na stronie festiwalu oraz w wydarzeniu znajdziecie szczegółowy program 10. Fonomo Film & Music Festival. Już dziś możecie zaplanować sobie każdą atrakcję: seans filmowy, koncert, wystawę, dyskusję czy warsztat.

Do sprzedaży trafiły bilety jednodniowe oraz karnet filmowy, ale niezmiennie najlepszą decyzją jest karnet na wszystko, bo wszystko tu jest replicas de relojes warte waszej uwagi.

Link do pełnego PROGRAMU >>>

2021-09-23

Wojciech Kucharczyk - wystawa + koncert

Rzeczywistość wciąż stawia przed nami nowe wyzwania. Przyjęło się, że umiejętność radzenia sobie z nimi jest darem. A co, jeśli popatrzymy na to inaczej? Jeśli pokonywanie kolejnych trudności jest przekleństwem? Czy możemy sobie pozwolić na upadek, który wyrwie nas z uścisków syzyfowej pracy?

20 października, Galeria Miejska BWA. Podczas wernisażu koncert zespołu Mołr Drammaz.

Więcej informacji >>>

2021-09-22

Annette, reż. Leos Carax

Henry (Adam Driver) jest komikiem, Ann (Marion Cotillard) śpiewaczką operową i wydają się idealną parą, ale ich córeczka Annette... nie, tego nie da się opisać, to trzeba zobaczyć i usłyszeć. 

Więcej informacji >>>

2021-09-01

Deadbeat (CAN/DE)

Deadbeat debiutował w 2001 roku albumem "Primordia", a 20 lat i 10 płyt później jest wyróżniającym się uczestnikiem tej części sceny, która w swoich poszukiwaniach balansuje pomiędzy innowacją a przystępnością.

Więcej informacji >>>

2021-08-23

The Nowhere Inn

Annie Clark, znacie ją jako St. Vincent, namawia swoją przyjaciółkę Carrie Brownstein by nakręciła film o St. Vincent w trasie, za kulisami, od kuchni.

Więcej informacji >>>

2021-08-20

Aiming For Enrike (NO)

Norwegów jest tylko dwóch, lecz wyobraźni im starcza za całą orkiestrę, bo potrafią w obrębie jednego utworu z jazzu zanurkować w noise, by wynurzyć się w popie albo funku, ani na chwilę nie tracąc kontroli nad tym pozornym chaosem.

Więcej informacji >>>

2021-08-20

Dinner in America

Ona jest zakompleksioną nastolatką i fanką undergroundowego zespołu, którego liderem jest on, wrażliwy łobuz, wściekły na cały świat. Kiedy łączy ich los, rzucają wyzwanie nudzie, komfortowi i konformizmowi zwykłego amerykańskiego życia.

Więcej informacji >>>

2021-08-19

Elephant 9 (NO)

Trio z Oslo działa aktywnie na scenie od ponad dekady, lawirując pomiędzy psychodelicznym rockiem a jazzem. Łączą wysoką kulturę muzyczną z brawurą, melancholię i mroczne inklinacje z poczuciem humoru.

Więcej informacji >>>

2021-08-19

Karnety w promocyjnej cenie!

Jubileuszowa, 10. edycja Fonomo Music & Film Festival to w sumie pięć dni filmów i muzyki. Z okazji naszych okrągłych urodzin mamy dla was prezent – karnet na wszystkie wydarzenia za jedyne 90 zł!
Uwaga, karnety w specjalnej cenie będą w sprzedaży tylko do 19 września!

2021-08-11

Sound of Metal, reż. Darius Marder

Jeden z najbardziej fascynujących filmów, jakie zobaczycie w tym roku na ekranach kin. Poruszająca, pełna emocji opowieść o losach pary, która z dnia na dzień musi zmierzyć się z wyzwaniem bezpowrotnie zmieniającym ich życie. 

Więcej informacji >>>

2021-08-11

Stefan Wesołowski (PL)

Do line-up dziś doiłącza Stefan Wesołowski. Skrzypek i kompozytor z Trójmiasta, który jak w domu czuje się w tradycji klasycznej, muzyce sakralnej i współczesnej elektronice.

Więcej informacji >>>

2021-07-29

Julek Ploski wśród tegorocznych wykonawców

Witamy Julka Ploskiego na pokładzie. Urodzony w 1998 roku Julian Płoski jest jednym z najciekawszych artystów rodzimego elektronicznego undergroundu. Wychwalany za debiutancki album "Tesco" (2018) nie osiadł na laurach, lecz nie ustaje w poszukiwaniach – współczesną muzykę klubową psując industrialnymi i noise'owymi wtrętami.

Więcej informacji >>>

2021-07-27

Ręce Boga

Csángáló, romski skrzypek z biednej wioski w Transylwanii, był słuchany i podziwiany na całym świecie za temperament oraz unikalną technikę. Niestety, pewnego dnia dotąd niezawodna ręka zaczęła drżeć.

Więcej informacji >>>

2021-07-23

Kode 9 w lineupie Fonomo 2021

Kolejnym wykonawcom, który pojawi się w tegorocznym programie jest Kode 9. W pierwszej dekadzie tego stulecia z piwnic i klubów Południowego Londynu popłynęła muzyka, od której zadrżał świat. Nie tylko przez jej bezkompromisowy charakter, ale i za sprawą totalnych, ciężkich basów… Steve Goodman, urodzony w Glasgow producent i DJ, był jednym z przywódców tej muzycznej rewolucji.

Więcej informacji >>>

2021-07-06

Aïsha Devi jedną z artystek tegorocznej edycji

Jest nam niezmiernie miło przedstawić Państwu pierwszą artystkę, która zagra na 10. Fonomo Music & Film Festival. Jest nią Aïsha Devi. Są tacy, co uważają, że muzyka elektroniczna odwołuje się raczej do potrzeb ciała niż ducha, że odcina się od tradycji, zapatrzona w przyszłość. Tych Aïsha Devi może wprawić w zakłopotanie, bo futurystyczne brzmienia i klubową rytmikę w naturalny sposób łączy z wielowiekowym dziedzictwem Azji – dźwiękami instrumentów rytualnych, śpiewem alikwotowym, ale też technikami medytacyjnymi.

Więcej informacji >>>

2021-07-03